Wöseli B-vitamiini smuuti - Käsitööäädikad Saaremaalt

Wöseli B-vitamiini smuuti

Wöseli B-vitamiini smuuti

Koostisosad:

  • 1 tk banaan
  • 1 tk pirn
  • 0,5 tk kiivit (ca 30 g)
  • Pisike killuke avokaadot ( ca 5 g)
  • 1 tl spirulina pulbrit (meie kasutasime Boost Yourself spirulina pulbrit)
  • 1 spl värskelt pressitud laimimahla
  • 1-2 spl Wösel õunasiidriäädikat

Kui oled hommikuti harjunud äädikat jooma klaasitäie veega, siis siin on üks võimalus alustada oma päeva smuutiga, kuhu on lisatud ka õunasiidriäädikas. Smuuti valmistamine on muidugi imelihtne, pista kõik koostisosad blenderisse ja voilaa, ongi valmis. Avokaado lisamine on maitse asi, seda läheb väga väike kogus, kuid annab smuutile mõnusa kreemise tekstuuri.  Kuna banaan, pirn, avokaado ja spirulina happelist maitset smuutile ei anna, on äädikas, lisaks oma tervislikele omadustele, oluline ka maitse saavutamiseks.

Siiski, selle smuuti maitset dikteerib suuresti spirulina, mis kuulub õigustatult supertoitude nimistusse. Spirulina näol on tegemist sinirohevetikaga, mis on planeedil Maa eksisteerinud sama kaua, kui elu. Spirulina sisaldab rohkesti B-grupi vitamiine  (B1, B2, B3, B6, B9), beetakaroteeni ning A-, E- ja K-vitamiini. Mineraalidest on esindatud kaltsium, raud, magneesium, mangaan, fosfor, väävel, kroom ja seleen. 100g kohta sisaldab spirulina 60-70g valku, mis on võrreldes lihaga pea 3 korda enam. Mikrovetikas sisaldab kõiki aminohappeid, sh asendamatuid aminohappeid, mida organism ise ei sünteesi. Segatoidulistele inimestele see fakt ilmselt nii oluline polegi, kuid taimetoidulisi kindlasti kõnetab, samas on vegantoitu eelistavad inimesed tänapäeval nii teadlikud, et suudavad oma menüüd suurepäraselt vajalike taimsete valkudega kombineerida.

Pärast paari smuutit ei tundugi spirulina maitse enam võõras ja oht on spirulina maitsega lausa nii ära harjuda, et ei oskagi smuutit teha ilma selleta. Kindlasti on spirulina tervislikud omadused maitsega harjumist väärt!

Vaata ka neid retsepte...

Scroll to Top